Dolar TL de Düşüşler Tamam mı Devam Mı ?

Tutmayın Küçük Enişteyi Salıverin Gitsin

Dolar TL Paritesinde hafta başında yeni zirveler konululurken bir anda kendimizi zirvenin yaklaşık 200 puan altında bulmuş olduk. Cuma günü Fitch tarafından indirilen kredi notu sonrasında bir çokları dolar da pazartesi yeni rekorlar görürüz derken, herkes yukarı beklerken çöküş başlıyor diyip meşhur resmimizi paylaşmıştık :)

 

Dolarda düşüşler bugünde TL karşısında hız kesmeden devam etti ve 3,77 den başlamış olduğumuz gün içerisinde 3,72 seviyesi test edildi. An itibari ile 3,725 seviyesinden fiyatlamalarına devam eden dolar kuru 3,72 üzerinde tutunması halinde yarın 3,745 direncine doğru bir yükselişe sebep olabilir bu bölgenin kırılması ise 3,695 3,675 bandına doğru yeni bir düşüş dalgası başlatabilir.

USDTRY kurunu teknik olarak incelediğimizde 175 ile 200 periyotluk üssel hareketli ortalamaların yer aldığı 3,6950 – 3,7145 bölgesi altında 4 saatlik kapanışlar gerçekleşmesi halinde ,  kısa vadeli yükseliş trendinin sonlandığı anlamına gelecek olan fiyatlamalar trend değişikliğinide gündeme getirebilir ancak burada Abd den gelecek veriler ve faiz politikasına dair söylemler buna ne kadar müsade edebilir onları da takip etmek gerekecektir.  Gelişmekte olan ülke para birimleri arasında Türk Lirasının gerçekleştireceği performans kritik bir öneme sahiptir. Trend değişikliği oluşması durumunda yaşanılacak geri çekilmelerde 3,6750 ve 3,6460 destekleri hedeflenmek istenebilir.

 

3,695 seviyesi üzerinde kalacak fiyatlamalar ise orta ve uzun vadeli yükseliş trendinin yeniden alevlenmesine neden olabilecektir. Böyle bir durumda izleyeceğimiz seviyeler 3,77 - 3,85 aralığı olacaktır. Bu bölümün aşılması ise yeni zirvelerin konuşulmasını yeniden gündeme getirecektir.

Comments

Parity Table

...

Economy Calendar